872/817
Harald Giersing (f. København 1881, d. sst. 1927)
Selvportræt, violet, 1924. Usign. Olie på lærred. 90×76
Udstillet: “Harald Giersing Mindeudstilling”, Charlottenborg, København, 1927, kat. nr. 333.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag