2014/18
Et par væglampetter af forgyldt bronze, rigt støbt med putti og akantusblade, hver med to lysarme. Louis XVI form. 19. årh.s slutning. H. 45. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag