2034/44
Ovalt Louis XVI spejl i ramme af guldbronzeret træ, udskåret med bladranker. Ca. 1800. H. 90. B. 75.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Manglende bagbeklædning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag