2114/56
Et par svenske rokokostole af bemalet træ, prydet med skæringer i form af bladværk, stående på let cabriole ben. 18. årh. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag