2048/512
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Charlottenborg”. Et par pendler med skærme af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 46 cm. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugsslitage. Mangler bundplader. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud