2022/251
Ubekendt maler, 19.-20. årh.
“Child with mango”. Pige med mango. Sign. monogram 1905 St. Croix. Akvarel og bly på papir. Lysmål 22×22.
Fugtskjolder. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud