2132/90
Empire brødbakke af bemalet metal med gennembrudt kant i form af bladværk, hanke og pynteliste af messing. 19. årh. H. ved hank 8,5. L. 39.
Et blad løst ved kant. Afskalninger langs fodrand. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud