2045/945
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Ovalt sofabord med ben af brunlakeret metal. Top ilagt kakler af lertøj dekoreret med mønster samt brun glasur. Sign. Bjørn Wiinblad. H. 41. L. 134. B. 86.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud