2132/​791

Ubekendt design

Væglampe af messing med svingarm, konisk skærm af hvidlakeret metal, 1960'erne. Maks. L. ca. 116.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK
(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
1.500 DKK