Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902)
Stille eftermiddag på Sundet ved Kronborg. Sign. Carl Baagøe 1880. Olie på lærred. 36×54.
Enkelte minimale afskalninger, primært langs nederste kant. Lærredet buler og bør strammes let op. Rensning anbefales.
35040 |