I. E. C. Rasmussen (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)
Kystparti i hårdt vejr med sejlskibe på kryds. Sign. C.R 11/6 66. Olie på lærred. 36×36.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger i nedre højre hjørne.
17 bud
608786 | ||
875128 | ||
608786 | ||
893808 | ||
608786 | ||
893808 (Autobud) | ||
608786 | ||
893808 (Autobud) | ||
608786 | ||
893808 (Autobud) | ||
608786 | ||
893808 (Autobud) | ||
608786 | ||
893808 (Autobud) | ||
608786 | ||
893808 | ||
608786 |