2103/522
Peter Bonde (f. København 1958)
Komposition. Sign. på bagsiden Peter Bonde, 1986. Mixed media på masonit. 122×91,5. Uindrammet.
Proveniens: Poul Jensens samling, Aarhus.
Original stand med huller i masonitten.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag