1920/​1648

Et par burmesiske udskæringer af forgyldt træ dekorerede med flusser i form af Pyinsarupaer. 20. årh. L. 163 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner i træet.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

380 DKK

380 DKK
360 DKK
340 DKK
320 DKK
300 DKK