1920/1648
Et par burmesiske udskæringer af forgyldt træ dekorerede med flusser i form af Pyinsarupaer. 20. årh. L. 163 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner i træet.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag