2442/960
Helge Sibast (f. 1908, d. 1985)
Et par armstole af teak, betrukket med grønt uld. Model 8. Designet 1953. Udført hos Sibast Møbler. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering