2009/299
Kinesisk famille rose dyb tallerken af porcelæn, dekoreret i emaljefarver, guld og bianco sopra bianco med blomster og bladværk. 18. årh. Diam. 23.
Kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag