1816/9124
Sekstant af forgyldt og patineret messing. Mrk kronet F.K. 1917 samt Cornelius Knudsen, Kjöbenhavn. I tilhørende kasse af træ. Kasse H. 12 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Trip Trap's Maritime Samling, 19. april 2018
Vurdering
Hammerslag
18 bud