2045/2009
Herrearmbåndsur af forgyldt metal. Mekanisk værk med manuelt optræk. Hvid urskive med forgyldte visere og timemarkører. Rem af brunt læder. Urets diam. 33 mm. 2000'erne.
Fremstår med brugsspor. Rem med krakeleringer. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. november 2020
Vurdering
Hammerslag