2424/48
Sekskantet lanterne af patineret messing, sider med glas, drevet med ornamentik i relief. Danmark eller Slesvig Holsten. 18./19. årh. H. 39.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag