1812/899
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 45”. Serveringsvogn af eg med brunlakeret top og hylde. Udført hos Andreas Tuck, Odense. H. 60,5. L. 72,5. B. 48.
Litteratur: Andreas Tuck/Salesco katalog 1959.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud