2006/1
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør med en sovende kat. Usigneret. Betegnet på bagsiden Carl Holsøe. Olie på træ. 23,5×21,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag