2313/226
Relief af gips, efter fransk middelalder, jomfru Maria og Maria Magdalene. 79×31 cm.
Små afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. marts 2023
Vurdering
Hammerslag