2432/349
Dansk maler, 18. årh.
Allegorisk scene. Usigneret. Betegnet på bagsiden C. A. Bræstrup, pinxit 1777. Olie på lærred. 95×78.
Flere reparationer/lapper på bagsiden. Behov for rensning. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Vurdering