2138/339
Et par franske rokokoform kandelabre af forgyldt bronze, stammer prydede med Bacchusfigur, overdele udformede som liljer, hver til fire lys. 20. årh. H. 49,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud