2426/1162
Helga Exner (f. Tjekkoslovakiet 1939)
“Tempelmønt”. Halskæde af sterlingsølv prydet med udskåret kinesisk tempelmønt samt blå og sort emalje. L. 53. Vedhæng 6×6 cm. Vævet ophæng medfølger. Ramme 27×27 cm. 1993.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Vurdering
Hammerslag
1143959 | ||
937868 (Autobud) | ||
1143959 | ||
937868 (Autobud) | ||
1143959 | ||
937868 | ||
1026338 |