2008/122
Barok hængevitrine af bemalet træ, svungen top, front med to glaslåger. 18. årh. H. 79. B. 94. D. 28.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist omlavet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag