1349/1677
Orientalsk kar af patineret bronze, prydet med champlevé emalje, hanke støbt i form af dragehoveder. Sign. 19. årh. H. 10. L. 37,5. B. 22.
Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 5. december 2013
Vurdering
Hammerslag
40 bud