Danske malere, 19. årh.
Tre opstillinger med blomster. To usignerede, én dobbeltsign. B. W. (den ene opmalet). Olie på træ, lærred og malepap. 16,5×22, 29×21,5 og 27×33,5. (3).
Retoucheringer, krakeleringer og afskalninger i forskellig grad. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
11 bud