1739/795
Willie Wulff (f. København 1881, d. Gentofte 1962)
Portræt af Georg Jensen. Sign. Willie Wulff, Paris 1910. Patineret bronze. Buste H. 42.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag
28 bud