2248/​421

Stort konsolbord med tilhørende spejl; intarsiaindlagt træ. Egypten, 20. årh.s slutning. H. 232. B. 135. D. 60.

Proveniens: Sjællandsk herregård.

Finérskader. Reparationer.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022

Vur­dering

1.500–2.500 DKK

Hammerslag