2417/544
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Figur, 1950'erne. Usign. Rød sandsten. H. 35.
Almindelig patina. Herunder mindre ridser, mærker og mindre afslag.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag