12137/​115

Dansk lampedesign

Loftslampe af messing, skærme af opalglas, overskærm af grønlakeret metal. 1950'erne. H. inkl. 55 stang. Diam. 34.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker, afskalninger samt steder med anløbninger.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag