12137/115
Dansk lampedesign
Loftslampe af messing, skærme af opalglas, overskærm af grønlakeret metal. 1950'erne. H. inkl. 55 stang. Diam. 34.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker, afskalninger samt steder med anløbninger.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag