Lars Tygesen (f. Århus 1979)
Uden titel, 2007. Usign. Collage og olie på lærred i to dele. Samlet 250×250. Uindrammet.
Litteratur: Gengivet på kunstnerens hjemmeside, www.larstygesen.com, under 'paintings 2005–2007'. Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021