Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“La villageoise”. Sign. Corneille 70. Bemalet litografi monteret på lærred. 60×45
Litteratur: Patricia Donkersloot-Van den Berghe jvf. nr. 241
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020