2434/21
Kinesisk famille verte fad af porcelæn, dekoreret i farver: grøn, jernrød og blå med blomster i felter formet som lotusblomst. 18. årh. Diam. 34,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
39 bud