2434/​15

Fem Bencharong skåle på fod samt en skål af porcelæn, dekoreret i farver med lotusblomster og blade, skål med guddomme. 19. årh. Diam. 11–20 cm. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker og nogle glasurafslag. Lille skål på fod med afslag på kant og fod og gennemgående hårrevner. Største skål på fod med afslag på kant og fod

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

893068 2.400 DKK
828408 (Autobud) 2.300 DKK
893068 2.200 DKK
828408 2.100 DKK
911575 2.000 DKK