2434/​21

Kinesisk famille verte fad af porcelæn, dekoreret i farver: grøn, jernrød og blå med blomster i felter formet som lotusblomst. 18. årh. Diam. 34,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

39 bud

893068 (Autobud) 5.500 DKK
889207 5.000 DKK
893068 (Autobud) 4.800 DKK
889207 4.600 DKK
893068 (Autobud) 4.400 DKK
889207 4.200 DKK
893068 (Autobud) 4.000 DKK
889207 3.800 DKK
893068 (Autobud) 3.600 DKK
889207 3.400 DKK
893068 3.200 DKK
916319 (Autobud) 3.000 DKK
893068 3.000 DKK
916319 (Autobud) 2.900 DKK
1090990 2.800 DKK
916319 (Autobud) 2.300 DKK
1090990 2.200 DKK
916319 (Autobud) 2.100 DKK
1090990 2.000 DKK
916319 (Autobud) 1.950 DKK
1090990 1.900 DKK
916319 (Autobud) 1.850 DKK
1090990 1.800 DKK
916319 (Autobud) 1.750 DKK
889207 1.700 DKK
916319 (Autobud) 1.650 DKK
889207 1.600 DKK
916319 (Autobud) 1.550 DKK
889207 1.500 DKK
916319 (Autobud) 1.450 DKK
889207 1.400 DKK
916319 (Autobud) 1.350 DKK
889207 1.300 DKK
916319 (Autobud) 1.250 DKK
889207 1.200 DKK
916319 1.150 DKK
889207 1.100 DKK
820855 1.050 DKK
889207 1.000 DKK