Carl Carlsen (f. København 1855, d. sst. 1917)
Gadeparti. Etiket på blændramme betegnet: Kærlighedsstien, Kolding. Sign. Carl Carlsen 1911. Olie på lærred. 44×53.
Mindre krakeleringer og enkelte retoucheringer. Et lille stødmærke med minimale afskalninger i nederste højre hjørne. Lærred bør strammes let op.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021