12143/168
Dansk lampedesign
Justerbar bordlampe af sortlakeret metal, rund fod med afbryder. 1950'erne. H. ca. 50.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker, enkelte afskalninger samt skærmen med mindre bule.
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag