2435/​866

Dansk snedkermester

Fritstående anretterbord af nøddetræ, “sko” af messing. Top med kehlede kanter. Front med fire profilerede skuffer med messinggreb. H. 77. L. 102. B. 48.

Restaureret. Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Afslag på profilering på en skuffefront.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?