1448/229
Belgisk rokoko standur i kasse af egetræ, skive af messing, med gennembrudt ornamentik og timekrans af tin. Liege, 18. årh. H. 250. B. 55. D. 24.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier og møbler, 24. november 2014
Vurdering
Hammerslag