2048/42
Fransk bouliotte lampe af forgyldt bronze, på base af hvid marmor, skærm af bemalet metal. 19. årh.s midte. H. 85.
Senere monteret til el. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag