2008/505
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
“Nature Morte”, 1958. Sign. Mogens Andersen. Olie på lærred. 116×89. Uindrammet.
Original stand.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag