Carl Carlsen (f. København 1855, d. sst. 1917)
Spadserende ved strandvejen en sommerdag. Sign. Carl Carlsen 1898 M. F. Olie på lærred. 101×154.
Mindre afskalninger og retoucheringer. Minimale krakeleringer. Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018