2115/198
Salomon Koninck, efter, ca. 1900
“De heremiet”. Eremitten. Usigneret. Olie på lærred. 71×57.
Krakeleringer, retoucheringer samt enkelte mindre afskalninger. Lille perforering ca. 5 mm. ved nedre højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud