2023/123
Stor samling purbaer/kilaer af udskåret træ med tresidet spids, håndtag med den flerhovede Vajrakilaya. Nepal/Tibet, 19.-20. årh. L. 15–40 cm. (14)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, få afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud