Foto endnu ikke klar
1831/5
Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)
Landskab med køer. Sign. monogram 1920–1936. Olie på lærred monteret træ. 158×222.
Krakeleringer samt mindre afskalninger. Retoucheringer og reparationer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag