1951/​10

Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)

Landskab med pløjede marker. Sign. monogram 1926/34. Olie på plade. 127×176.

Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK