1951/10
Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)
Landskab med pløjede marker. Sign. monogram 1926/34. Olie på plade. 127×176.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag