1917/​1571

Barok helgenglorie af sølv, med gennembrudt dekoration, dateret 1685. Fremstår ustemplet, antagelig Spanien. Vægt 276 gr. Diam. 28 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
(Autobud) 900 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK