1917/1571
Barok helgenglorie af sølv, med gennembrudt dekoration, dateret 1685. Fremstår ustemplet, antagelig Spanien. Vægt 276 gr. Diam. 28 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag