2124/847
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH - 3,6 reservedel”. Overskærm af hvidlakeret kobber. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 36 cm.
Almindelig brugsslitage. Ridser, mærker, afskalninger og mindre buler.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud